Freedivingový kurz - Level 1
28.8. - 30. 8. 2020, České Budějovice
5 490 KčVíce informací

Členové

Úvod>Klub
instruktor závodník člen

Radek Dvořák

S freedivingem začal na jaře roku 2016. Jako přístrojový potápěč a vedoucí diving centra v Českých Budějovicích toužil po rozšíření zkušeností v potápění na nádech. Absolvoval kurz a od té doby se stal freediving jeho neoddělitelnou součástí. Pokračoval dál v tréninku a ještě téhož roku absolvoval dvoje závody, kde nabíral zkušenosti z neúspěchu. Poučil se a rok po prvním krůčku do tmavomodrého světa bral bronz na otevřeném mistrovství České republiky. Touha po neustálém posouvání svých možností a touha rozšířit freediving mezi veřejnost ho přivedla k instruktorskému kurzu pod mezinárodní školou SSI, kde absolvoval kurz SSI Level 2 Instructor a na této úrovni pod systémem SSI působí jako jediný na území České republiky. V současné době vede kurzy právě on a těší se z úspěchů svých klubových parťáků. Jeho další zájmy jsou jachting v Chorvatsku a praktická i teoretiká výuka nových kapitánů.

Osobní rekordy

STA7:03 minCWT50 m
DYN149 mCNF--- m
DYN BI-FIN--- mFIM48 m
DNF100 m

Úspěchy

 • 1. místo KWS Freedive Cup 2017
 • 3. místo MČR 2017 (STA)
 • 1. místo MČR 2018 (STA v rámci ČR)
 • 1. místo Mistrovství Německa 2018 (STA)
 • 1. místo Mistrovství Rakouska 2019 (STA)
 • 1. místo MČR 2019 (STA v rámci ČR)
 • účast na ME v Istanbulu 2019
závodník člen

Jan Urbánek

O freedivingu se poprvé dověděl z filmu The Elements. Právě tento snímek dodal Johnymu potřebný impuls tento sport více poznat. Byla to zvědavost a touha porozumět sám sobě zejména po mentální stránce, co donutilo Honzu přihlásit se na kurz, který absolvoval na jaře roku 2017. Ihned na kurzu dosáhl se svoji statikou na čas 4:50. V tu dobu, jak se sám svěřil, ani ve snu nevěřil, že bude něčeho takového schopný. Měsíc na to absolvoval své první amatérské závody, kde posunul čas na úctyhodných 5:21. Od té doby se stal freediving jeho závislostí. Jeho život se díky freedivingu změnil k lepšímu jak po fyzické stránce, tak po stránce společenské. Velmi si váží společnosti freediverů, kteří si navzájem radí a pomáhají. Proto spolu s námi patří k průkopníkům filozofie sdílení veškerých informací, tréninkových plánů a novinek s širokou veřejností. Rok po absolvování kurzu posunul v tréninku svůj čas na neuvěřitelných 7:24 a hodlá se dál rozvíjet. Chce pokořit hranici 8 minut a reprezentovat Českou republiku na světových šampionátech.

Osobní rekordy

STA7:24 minCWT43 m
DYN155 mCNF--- m
DYN BI-FIN137 mFIM43 m
DNF92 m

Úspěchy

 • 3. místo KWS Freedive Cup 2017
 • 1. místo KWS Freedive Cup 2018
 • účast na ME v Istanbulu 2019
závodník člen

Michal Hrdý

Majkl je velmi nutnou součástí klubu a jeho nasazení do všech akcí je velkou inspirací pro všechny ostatní legendy. S freedivingem začal na Maltě, kde absolvoval kurzy AIDA Level 1 a AIDA level 2. Své zkušenosti se rozhodl rozvíjet právě s Legendami z Budějc. V prosinci roku 2017 okamžitě začal s intenzivním tréninkem a hned v květnu 2018 se účastnil otevřeného Mistrovství České republiky, kde reprezentoval Legendy z Budějc více než důstojně. Dá se říct, že Majkl je specialista na zdravý životní styl a na mnoho kulinářských úprav rýže a řepy. Naprosto otevřeně dává najevo, jak se díky životnímu stylu freedivera cítí skvěle a ve formě. Pokud této legendě navrhnete jakoukoliv fredivingovou akci, včetně grilovačky, pravděpodobně uslyšíte jeho smích a zřetelné „I AM IN!“

Osobní rekordy

STA3:58 minCWT28 m
DYN--- mCNF--- m
DYN BI-FIN100 mFIM--- m
DNF75 m

Úspěchy

instruktor člen

Helena Dvořáková

Mimo to, že se jedná bezpochyby o nejkrásnější legendu (promiň Majkle jsi až druhej) je Helča nenahraditelná na postu supportu celého klubu. Její administrativní jistota a přehled o potřebných dokumentech pro všechny kurzanty je dechberoucí. S freedivingem začla společně s Radkem na jaře roku 2016, kdy absolvovala kurz. Následně jako Radkův kouč objížděla všechny závody a svojí schopností koučingu udivovala a udivuje českou i mezinárodní špičku. To se potvrdilo také během instruktorského kurzu, který Helča úspěšně absolvovla v červenci 2019. Je tedy držitelkou mezinárodně uznávaného instruktora SSI Level 1 Instructor. Spolu s Radkem tak tvoří perfektní instruktorský tým. Helča je samozřejmě aktivní freediverkou. Její oblíbená lokalita je přírodní rezervace Telaščica v Chorvatsku, kam čas od času zavítá s jachtou. Rovněž dominuje na amatérských závodech KWS Freedive Cup, kde před sebe za dva roky nepustila jedinou závodnici.

Osobní rekordy

STA4:20 minCWT--- m
DYN68 mCNF--- m
DNF--- mFIM--- m

Úspěchy

 • 1. místo KWS Freedive Cup 2017
 • 1. místo KWS Freedive Cup 2018